dziś jest

 
 
czerwiec 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 

Same narzekania

19.06.2006 r.

 

Same narzekania - dotyczy wszystkiego

Proponuje autorowi krótkich felietoników, aby przy każdym komentarzu zaproponował skąd wziąć pieniądze na remonty, lub renowacje, czyli komu zabrać żeby było ładniej, nowocześniej i bogato. Będę czekał z zaciekawieniem
i utęsknieniem. Z góry gratuluje trafnych pomysłów.

Rafał

 

 

Na ten bardzo przewrotnie sformułowany komentarz postaramy się odpowiedzieć konkretnie. Zapewne wzbudzi to kolejne negatywne opinie
i podobne jw. komentarze. Wierzymy jednak, w pozytywne głosy zwykłych mieszkańców Sandomierza, którzy najlepiej znają swoje miasto.

 
 
Tematy, które pokazujemy, o których piszemy od ponad trzech lat w naszym serwisie,
nie wymagają specjalnego finansowania. Nie proponujemy zabierania nikomu pieniędzy,
aby w mieście było ładniej i nowocześniej. Bogato też być nie musi, tym bardziej, że nie jest to warunek konieczny do osiągnięcia dwóch pierwszych celów.
 

Zdarzają się “pomysły”, że zabiera się pieniądze rycerstwu przeznaczając na przedwyborcze mleko. Z tym jednak nasz serwis nie ma nic wspólnego.

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, aby wszelkie prace jakie realizowane są na zlecenie miasta były wykonywane na właściwym poziomie. O tym właśnie mówimy i tego się domagamy. Miasto płaci za: remonty kamienic, remonty ulic i chodników, utrzymanie porządku, wywożenie śmieci, pielęgnację i utrzymanie zieleni miejskiej, tabliczki z nazwami ulic etc. etc.

 

W chwili obecnej realizowany jest projekt pod nazwą “Wzmocnienie zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Sandomierza”. W zakres wchodzi: zagospodarowanie Wąwozu Piszczele, zagospodarowanie Małego Rynku (fontanna), renowacja Ratusza i Bramy Opatowskiej. Wartość kosztorysowa projektu wynosi 6 657 171,45 zł. z czego dokładnie 75% kosztów, czyli
4 992 878,54 zł pokryje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Od razu mamy odpowiedź skąd można pozyskać fundusze, chociażby na modernizację stadionu bez potrzeby zaciągania 9mln kredytu komercyjnego przez miasto.

 

Poziom i jakość prowadzonych realizacji jest mniej niż zadawalający. Miasto musi żądać i wymagać od wykonawców nie tylko wywiązywania się z terminów, lecz przede wszystkim najwyższej jakości wykonywanych prac. Problem polega na tym, że wydając wcale niemałe pieniądze Sandomierz otrzymuje tandetne realizacje.

 

 

Jak wygląda to w rzeczywistości? Mieszkańcy sami to widzą i oceniają.

Nasz serwis będzie o tym nadal pisał i pokazywał w kolejnych artykułach (felietonikach).

jc

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

 

   

Sandomierz Bez Barier informator urzędy i instytucje FotoGaleria kultura i sztuka edukacja zdrowie katalog  www

Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta