dziś jest

 
 
wrzesień 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 

"II Wspólny jesienny spacer po mieście"

19.09.2006 r.

 

22 września 2006 roku o godzinie 9:00 na parkingu przed Bramą Opatowską rozpocznie się “II Wspólny jesienny spacer po mieście”.

Polska Bez Barier to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji prowadzonej od kilku lat przede wszystkim w większych miastach, ale nie tylko. Polska Bez Barier to także Sandomierz Bez Barier.
 

Ale czy na pewno?

W ubiegłym roku został zainicjowany i zorganizowany przez Sandomierski Serwis Informacyjny “I Wspólny jesienny spacer po mieście”. Współorganizatorami było kilka Instytucji. “Wspólny spacer” nie doszedł jednak do skutku. Został odwołany. Na spacer wyruszyła tylko jedna osoba przemierzając miasto w wózku inwalidzkim.

Tym razem będzie nas zdecydowanie więcej. Na spacer zaprasza Grupa Partnerska Kocham Sandomierz.

Celem było i jest nadal, uświadamianie problemów i trudności jakie mają osoby niepełnosprawne w poruszaniu się po Sandomierzu. Problemy te dotyczą i dotykają bardzo wielu osób. Nie tylko niepełnosprawnych mieszkańców, ale i turystów poruszających się na wózkach inwalidzkich, osób
z ograniczonymi możliwościami poruszania się, osób starszych, niewidzących i niedowidzących, chorych, kobiet w ciąży,
z dzieckiem w wózku etc.

   

W Sandomierzu zbyt często “zapomina” się o ludziach sprawnych inaczej. Przykładem jest chociażby co dopiero wybudowana fontanna na Małym Rynku, do której niestety nie każdy ma łatwy dostęp.

Kolejnym elementem jest problem parkingów oraz miejsc dla niepełnosprawnych kierowców (tzw. kopert) zajmowanych przez zdrowych kierowców.

Akcja nie jest kierowana przeciwko komukolwiek.

Posłużyć ma jedynie do zwrócenia uwagi na istniejące od dawna problemy. Jest kierowana do wszystkich, którzy mają wpływ i są odpowiedzialni za kreowanie infrastruktury i przestrzeni miejskiej.
Celem jest także chęć uwrażliwienia na problemy dostępności tych sandomierzan, którzy do tej pory nie zwracali uwagi na wszechobecne bariery urbanistyczne i architektoniczne.

 

 

Najwyższy czas zacząć likwidować wszelkie bariery!

Na Wspólny jesienny spacer zapraszamy także i Ciebie!

 

Zobacz "I Wspólny jesienny spacer po mieście"

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta