dziś w Sandomierzu jest

 
 

  Kochać to Miasto

   

 
 
  w akcji!
   
 

Patent

 

Temat koszy na śmieci powraca jak przysłowiowy bumerang. Wydawało by się, że to drobiazg, którym nie warto się zajmować. Ale czy na pewno?
W czerwcu zaczęła się wymiana koszy i szybko zakończyła. Wymieniono kosze w Rynku, na Małym Rynku
na ul. Opatowskiej, Sokolnickiego. A co z pozostałymi?

 
Przechodząc ul. Mariacką od Rynku do Katedry mamy możliwość podziwiania aż kilku wzorów z różnych okresów (bez mała jak w skansenie). Jest też i taki „model”, który miasto powinno opatentować, a „wynalazcy” przyznać co najmniej stypendium racjonalizatorskie. To kosz z podwójnym dnem ustawiany pod barokową dzwonnicą. Dzięki temu ma dwukrotną pojemność i można go dwukrotnie rzadziej opróżniać. Czysty zysk. I nic nie szkodzi, że przechodzący tędy turyści patrzą z pożałowaniem i zażenowaniem.
 
 
Często lubimy czynić porównania. Próbujemy porównywać Sandomierz do Kazimierza pod różnymi względami. Może warto ponieść wydatek i wysłać umyślnych, żeby popatrzyli i zobaczyli co w Kazimierzu jest takiego szczególnego. Zapewne doznali by szoku, widząc jak w sobotę o godzinie 19:30 (słownie: dziewiętnastej trzydzieści) przejeżdża przez miasto samochód i opróżniane są kosze na śmieci. Tam jednak to nikogo nie dziwi.
Przecież w niedzielę od rana znów zawitają goście (czyt. turyści).
 
 
13 sierpnia 2005

SSI

   
Komentarze:
 dodaj swój komentarz
   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta