dziś w Sandomierzu jest

         
 
lipiec 2004r.
 
chcesz więcej informacji
wskaż wybraną datę
 
1 dzień Festiwalu
2 dzień Festiwalu
3 dzień Festiwalu
Szantomierz 2005
koncert laureatów
Szantomierz - do zobaczenia za rok! Waraha!

29.07.2004 r.

 
Zakończył się trzydniowy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Wodniackiej SZANTOMIERZ 2004 uświetniony obecnością niecodziennych Gości - ukraińskich kozaków - którzy zawitali do Sandomierza w niedzielę 18 lipca nad ranem.
Ich łódź - czajka o nazwie “Presviata Pokrova” – “zakotwiczyła” na rynku Starego Miasta. Stacjonowała tu przez kilka dni. 23 lipca została wodowana na Wiśle by zacumować obok sceny Szantomierza.
Nie tylko pogoda ale i emocje w czasie Festiwalu były “gorące”. Odbyło się wiele koncertów, a publiczność miała wiele okazji do wspaniałej zabawy. Można było również wybić własnoręcznie pamiątkową monetę z Szantomierza.
Największy koncert rozpoczął się w sobotę o godzinie 19 wystrzałem z działa kozackiej czajki stacjonującej obok pływającej sceny na Wiśle. Wystąpili gospodarze festiwalu: “Hambawenah” (folk flisacki) i “Anam Na Éireann”
(folk irlandzki); zdobywca nagrody publiczność zespół “Psia Wachta”, laureat Szantomierza 2003 zespół “Koga”
oraz gwiazdy “Kochankowie Sally Brown” i “Cztery Refy”. Zabawa była doskonała i trwała do 2:30 nad ranem.
Najważniejszą częścią festiwalu był konkurs w którym wzięło udział osiem zespołów z całej Polski. Jury nie miało większych problemów z ustaleniem werdyktu i podzieliło nagrody sprawiedliwie.
Zwycięzcą SZANTOMIERZA 2003 i laureatem Grand Prix – “Błękitnej wstęgi Wisły” został znakomity zespół “Samhain”
z Lublina.
 
Nagrody wręczał Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierza, który zaprosił wszystkich na kolejny Szantomierz w przyszłym roku. Panie Burmistrzu - dziękujemy bardzo za zaproszenie!
 
     
 
     
Festiwal (właśnie taki jak Szantomierz) może i powinien być doskonałą formą promocji. Ale czy jest? Czy potrafimy wykorzystać właśnie takie “okazje” do promowania naszego miasta? Wydaje się, że nie.
Kolejna edycja będzie dopiero za rok. Mamy więc aż rok i tylko rok aby się lepiej do tego przygotować.
To, że udaje się takie przedsięwzięcie zorganizować pokazało już kilku “zapaleńców”. Trzeba dołożyć starań, aby Szantomierz stał się imprezą na stałe wpisaną nie tylko w “kalendarz kulturalny” miasta lecz by stał się imprezą znaną
i uznaną w Polsce. Festiwalem, na którym nie tylko zaszczyt wystąpić, ale na który na kilka miesięcy naprzód należy rezerwować miejsca noclegowe (być może już w dniu wyjazdu z kończącego się festiwalu?).
Miasto ma ku temu doskonałe warunki. Przede wszystkim ludzi, którzy znają się na tym i dowiedli, że potrafią to robić.
Należy wziąć pod uwagę zmianę miejsca koncertu nocnego. Idealnym miejscem jest Stary Port ze wspaniałą, niepowtarzalną scenografią Starego Miasta. Oświetlony Zamek i Katedra odbijające się w wodzie stanowią znakomitą scenerię nocnych koncertów. Jest czas aby uporządkować i przygotować Stary Port do takich między innymi imprez.
Miejsce to może znów stać się miejscem pikników, i jak niegdyś miejscem rodzinnych spacerów sandomierzan, miejscem gdzie można by popływać kajakiem czy na wodnym rowerze.
Miejmy także nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku ponownie zobaczymy zespoły biorące udział w Festiwalu
na recitalach odbywających się w cyklu “Spotkań na Sandomierskiej Starówce DZIEJBA”.
   
29 lipca

SSI

     komentarze:
   
   

        
    dodaj swój komentarz
     
           
   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta