dziś jest

 
 
styczeń 2008 r.
 
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 
 
 

Sandomierz w niebezpieczeństwie

21.01.2008 r.

 
  Na stronie „Echa Dnia” z dnia 10 stycznia 2008 roku pod artykułem „Sandomierz w niebezpieczeństwie” pojawiło się wiele wpisów. Na niektóre nie warto w ogóle zwracać uwagi. Nie każdy dotyczy awarii jaka miała miejsce 13 grudnia ubiegłego roku i jej skutków.
 
     
W komentarzach do artykułu poruszony także został wątek wjazdu na Starówkę.
Przy wprowadzeniu przez urząd „nowych zasad” pojawiały się argumenty, iż: ”Geolodzy zalecili ograniczenie ruchu w obrębie Starego Miasta. - Już zaostrzyliśmy zasady, ale zastanawiamy się nad wprowadzeniem kolejnych”.
 
Na Starówce na wlotach kilku ulic zostały ustawione znaki B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) zaopatrzone w tabliczki z kontrowersyjnym napisem „Dotyczy także niepełnosprawnych”.
Problem jest chyba znacznie poważniejszy niż by się wydawało. Mieszkańców, ale nie tylko, bulwersują takie „zaostrzenia”.
 
W naszym serwisie w księdze gości, można przeczytać taki oto wpis z dnia: 9 czerwca 2007r.:
„Miasto piękne, ale nie o tym. Kilka słów natomiast o turystycznej nieprzychylności miasta dla zmotoryzowanych. Dojazd do starej części miasta jest zakazany, złamanie przepisów sankcjonowane 5 karnymi punktami i do 500zł grzywny. Turysta czy inwalida, w naszym wypadku ciężarna, zakaz obowiązuje tu wszystkich. A w hotelach rozkładają ręce - dojechać nijak, parkingów hotelowych brak. Przydałyby się lepsze oznakowania, a dla straży miejskiej pouczenie: jeden turysta mniej to 500zl mniej dla restauratorów, hotelarzy, etc, i 5 pkt w dół w rankingu przychylnych turystycznie miast”.
 
Pewnie i pod tym tekstem mogły by się pojawić komentarze zarzucające jego nieprawdziwość.
Niestety to nie fantazja. To zdarzenie miało faktycznie miejsce późnym popołudniem 8 czerwca 2007 roku. Turyści, których to spotkało pewnie tego samego dnia wyjechali z naszego miasta i być może nigdy już Sandomierza nie odwiedzą. Ale czy tylko oni? Na pamiątkę pozostawili wpis cytowany wyżej.
 
 
1 2 3 4 5

foto: SSI 2007

 
 
Opuszczając Starówkę przy Bramie Opatowskiej mijali znak B-1, który pod dopiskiem „Dotyczy także niepełnosprawnych” wymienia tych, których zwalnia od jego przestrzegania (foto.5).
 
Czy to z czym mamy obecnie do czynienia można nazwać „zasadami” i czy wszyscy ich przestrzegają? Wydaje się, że nie. Przechodząc uliczkami Starówki wystarczy zwrócić uwagę na znaki, ruch samochodów i ich parkowanie.
 
 
1 2 3 4 5 6

foto: SSI 2007

 
 
Niemalże każdego dnia na ulicy Mariackiej, za znakiem „Parking – obowiązuje w dni świąteczne” parkuje od kilku do kilkunastu samochodów. Najczęściej na chodniku skutecznie utrudniając przejście. Czy te sytuacje stanowią wyjątek od „zasad” czy może są .....?

SSI

 
 
W ustawie „Prawo o ruchu drogowym” jest zapisane, że niepełnosprawni mogą nie dostosować się do niektórych znaków, m.in.: "zakaz ruchu w obu kierunkach" (B-1). Warto jednak pamiętać, że dotyczy to jedynie osób, które posiadają tzw. „kartę parkingową”. (przeczytaj)
 

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta